2 Nisan 2012 Pazartesi

Nil'in iLK yüzme dersi...

Pazar günü saat 11.10 gibi evden çıkıp Spor Salonunun yolunu tuttuk. Yola çıkmadan önce Nil'e Little Swimmers bez bağlayıp üzerine de mayosunu giydirdim ki, orada bir de bununla uğraşmayalım.
Spor cantamız yanı Nil'in eski bebek çantası havlular, yedek swimmerslar, bezler ve yedek kıyafetlerle doldu. Üzerine bir de benim kıyafetler eklenince çantada yer kalmadı.

Mayomuzu içimize giydiğimiz için 11.20 gibi, yüzme havuzunda yerimizi aldık. Nil suyu pek sevmediği için ilk başlarda çok ağladı.

Öğrendik ki Sea Turtle-deniz kaplumbağası grubundaymışız. 2-5 yaş arası çocukları suya alıştıran ve 3 ay sonunda yüzme öğreten bir grup bu. Anne ya da baba katılımıyla olduğu için tercih ettik. Bugün önce bizi büyük havuzuna aldılar. Orada ağlayan tek çocuk Nil di:). Yüzme hocası, Nil kendini iyi hissetmiyorsa çocuk havuzuna gidebileceğimizi söyledi ama annelik içgüdüm bana çocuk havuzuna gidersek Nil'in asla yüzmek istemeyeceğini ve grupla kalırsak daha çabuk alışacağınu söyledi ki, iyi ki kendimi dinlemişim.

Çok geçmeden kırmızı bir top ile oynamaya ve suya alışmaya başladı Nil. Sonra grupla beraber çocuk havuzuna geçtik ve orada çocuklar kafalarını suya sokmaya ,ayak çırpmaya ve  şarkı söylemeye başladılar. Biz kafamızı suya sokma dışında herşeyi Nil'i zorlamadan yaptık.

Dersin sonunda herkese minik bir çiçek sulama kabı vererek, çocukların kendi kafalarına sulamaları istendi. Niloş ise benim kafamı sulamayı tercih etti :)

Yarım saatin sonunda çocuk havuzunda bulunan kaydırağa binmek isteyen bir Nil vardı.

Haftaya burada Paskalya olduğu için ders yok. Ama muhtemelen Nil ve bizim için pass alıp arayı açmadan yine yüzmeye gidicez.

Nil suyu sevdiiii...

Gerçi eve gelince duşa girdik ve Nil yine ağladı :) ama olsun, yarısından fazlasında gülümseyen ve havuzu seven kızım, havuzdan çıkıp giyinme odasına giderken sorduğum

Nil burayı sevdin mi sorusuna şöyle cevap verdi:
Nil suyu sevdi


2 yorum:

yeliz dedi ki...

HARİKA özlemcim, bir minik balık yetişiyor:)

Ozlem dedi ki...

evet canim, sevdi gercekten:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...