9 Nisan 2012 Pazartesi

Haftasonu, yeni puset, Paskalya

Haftasonuna erken başladık. Cuma günü Easter yani Paskalyaydı. Sabah erkenden kutlamaların yapılacağı yere gittik. Saat 10 da evden çıktı, park yeri vs derken bir bakmışız ki saat 10.20 olmuş ve uzunnnn bir sıra bizi bekliyor.

Sonrasında pancake yedik, yumurta topladık-eskiden yumurta toplanırmıs ama artık plastik yumurta kaplarının içine şeker koyuyorlar. Sonraaa pamuk şekeri istedim ama kalmamıştı. Saat 1 e kadar gezindik, açık hava çarptı hepimizi.

Eve gelip hemen birşeyler atıştırıp kendimizi dışarı attık.

Ertesi gün sabah arkadaşlarla kahvaltıya gittik, ama ondan önce sabah 8 de farmers market adında bizim semt pazarı gibi ama herşeyin organik ve birinci elden satıldığı bir yere gittik. Sadece cumartesileri var. Ben bayıldım ortama, lavanta, çok sevdiğim roka ve TJ'in çok sevdiği semizotu tohumlarından bulduk.

Öğleden sonra araba arıza yaptı, Nil in maclaren pusetinin vidası kırıldı, hemen Toys R us dan puset aldık. Nil kocaman olsa da, dışarıda vakit geçirdiğimiz zaman yorulup, anne kucak diyor. Benden başka kimse taşısın istemiyor. Benim de belim ağrıyor, o yüzden hemen bir puset aldık.

Bu kez aldığımız puset L'amaze oyuncak markası ama puset de üretiyorlarmış. 20 kg a kadar taşır dediler, içi kocaman, açması kapaması rahat, baston puset, 99 dolardı. Bizde aciliyetten hemen aldık. 79 dolara bir Chicco vardı ama Niloş onu beğenmedi.:)

Arabayı tamire verdik, eve geldik. Pazar günü de eve 15 dakika uzaklıktaki markete git-gel ile ve evi toparlamakla geçti.

Böyle bir haftasonuydu...

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...