20 Nisan 2009 Pazartesi

Nazar!

Şu pazar gecemiz de güzel bitseydi, başlık şöyle olacaktı:'Tadı damağımda bir haftasonu'

Peki tamam, baştan alalım. Cuma gecesi, TJ ile hafta sonu planını yaptık. Cumartesi Panora, Nil'e bir kaç parça şey, anneye bir kaç parça şey:)

Pazar arkadaşlarla brunch, sonrası bizim ev!

Buraya kadar sorun yok. Cumartesi günü Panora AVM, saat 5 te evde olmamız lazım, koştur koştur, en azından Nil için almam gerekenleri aldım, kendime bakacaklarıma bakamadan, buna da şükür dedikten sonra evimizin yolunu tuttuk. Bebekle plan yaparken araya 1 saat esneme payı koymak lazımmış onu anladım. Şöyle ki: Evden tam çıkıcaz, Nil kusar, hadi üst değişelim derken bir de kaka yapar. Saat 2 de evden çıkmamız gerekirken 2.30 da asonsör bekler, 2.35-40 arabaya yerleş. Saat oldu mu 3!
Koştur, koştur....

Pazar günü, brunch! Yaşasın! Orada melek bebek Nil! Uyudu, uyandı ama asla ağlamadı ve mızırdanmadı. Sonra bir pazar klasiği haftalık alışveriş, arkadaşlarla doğru bizim eve geliş. Bolca sohbet! Tabii bizim kız yine Melek!

Ne uslu, ne akıllı bebek sözleri arasında gülümseyen bebek Nil:)

Arkadaşlar gittikten sonra Nil rahat uyusun diye istikamet banyo. Tertemiz bebek Nil.
Saat 6-7 gibi uyuyan güzel Nil.

Derkennnn saat 9 gibi kısa kısa ağlamalar ve sonrasında hafif bir ateş. Mama vermeye çalışıyoruz yemiyor. Belli keyfimiz yok. Sabaha kadar ne Nil uyudu ne biz. Yarı uykulu,yarı uykusuz, yeni doğduğu zamanları tekrar yaşadık adeta.

Şimdi Nil yorgunluktan bayıldı ama hala mutlu değiliz pek.

Biraz gaz, belki de Nil'i üşüttük brunchta. Pusetin içinde, yüzü bana dönüktü. Pusetin olduğu yerde çok hafif bir esinti. Tam kalkarken farkettim.

Ya da nazar:) Tüm gün, garsonlarından, arkadaşlara herkes 'Melek bebek Nil' dediği tatlı kız, dünden beri huysuz, mutsuz! Allahtan ateşimiz düştü.

Bir hafta sonu da böyle geçti!

1 yorum:

MeRaiL dedi ki...

Usutmus olmali melek Nil, biran once eski nesesine geri donme dilegi ile.:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...