13 Nisan 2009 Pazartesi

Bir cumartesi-pazar da böyle geçti!

Eskiden tüm cumartesiler bizimdi. Ne zaman TJ iş değiştirdi, artık cumartesilere bizim diyemem:)

Bu cumartesi yoğundu, İstanbul'da yaşayan arkadaşlarımız Esralar ve Nil'den 6 ay büyük kızları Irmak ziyaretimize gelecekti.Bu Nil'in ilk kez kendi yaşına-ayına yakın arkadaşı ile karşılaşması olacaktı. Saat 15 gibi bizlederdi. Klasik bebek muhabbeti.

3 saat süren doyumsuz sohbet. Nil ana kucağında oturmayı ve etrafa gülücükler saçmayı tercih etti. 9 aylık Irmak ise şu aralar diş çıkardı çıkaracak. Birbirlerinden bir şey anladılar diyemem ama o iki bebeği bir arada görmek inanılmaz güzeldi.İyi ki geldiler.

Pazar sabah 6.30 gibi uyanan Nil, 10 dakika sonra mızırdanmaya başladı. Güne güzel başladık. Nil kaka yaptı. TJ. uyusam biraz daha dedi. Bunu duyan Nil babaya gülücükler saçmaya başladı. Yatağın ortasında gülücükler saçan Nil ve uyumaktan vazgeçmiş, Nil'in büyüsüne kapılmış anne-baba...

İlk kez karı-koca başbaşa kahvaltı yaptık, derken Nil de puseti ile bize katıldı. 10.30 da mama-üst değiştirme-kusma ve ver elini Real.
Evden çıkış 11.15.
Saat:13.15 Nil acıktı, eve varış, mama-kaka-azıcık uyku.
15.30 gibi π Point ailesi ve Nil'in doğmamış arkadaşı ziyatetimize geldi. Uyumamakta direnen Nil pusette, yanımızda. Ama o da ne, bugün 3.kaka. Hadi bakalım!
Ve saat 19.45 gibi 4.kaka!
Saat 20 gibi doktorumuza telefon:

-'Normal de kaka yapmayan bebeğin bir günde 4 kez kaka yapması normal mi?' Doktorumuzdan cevap:
- 'Ateşi yoksa,iştahı yerindeyse endişelenecek bir durum yok. Ama tekrar kaka yaparsa ve kaka sayısı 9-10 u geçerse arayın tekrar'

Zaten herşey Tracy Teyze sayesinde kayıt altında.Uykusu kaçmış Minik uyumamakta direnmekte.

Cnbc-e de Gossip girl. Nil hala uyusam mı, uyumasam mı, ağlasam mı, ağlamasam mı, mama yesem mi, yemesem mi tereddütleri içinde.

Saat:21 yorgunluktan bayıldı bayılacak Nil uykuya daldı:)

1 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Normal durum da bile insan endişelencek bir şeyler buluyor değil mi..?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...