2 Mart 2009 Pazartesi

40ımız da çıktı!

Cuma günü kırkımız çıktı. Dayımın eşi ve annem ve ben:) Nil'i bir güzel yıkadık.
40ımız çıktı ama hala gaz sancılarımız sürüyor. Mylicon adlı gaz ilacının iyi geldiğini söyleyebilirim. Ama yine de bazen ağlamaktan yorulmayan Miniğim Nil'i evde 3 kişi susturamıyoruz. Kaka yapamama ve yoğun gaz sancıları mahvediyor Nil'i.

Dün altını değiştirdikten 5 dakika sonra yine bir koku. Ben mi kokuyorum diye ev ahalisine sormaya başladım. Nil'in yanında temiz T-shirtle dolaşmak mümkün değil:).
Bir baktım bizim Minik kaka yapmış ama ne kaka-Maşallah:)- İstikamet doğru banyo. Sonrasında Johnson Bed time lotion eşliğinde kremlenme ve uyku. Daha önce bed time kremi Nil çok minik diye sürmemiştik, zeytintağı ya da bepanthene sürüyoruz genelde. Her banyo sonrası uykusu açılan Nil bu kez bir uyudu. Marifet kakada mı yoksa bed time lotionda mı bilemedim:)

40ımız çıkınca gece uykuları düzene girer diye umutla bekliyorum. Easy kaydımıza göre dün gece 11.45-3.40-5-7 şekinde uyandık. Sonrasında yine gaz sancısı eşliğinde ağlamalar, gaz çıkarma seansı sırasında kusma-annenin üstünü batırma- ve banyo:)

Macera devam ediyor!

6 yorum:

havvanur dedi ki...

hadi 41 kere maşalahh allah uzun saglıklı uzun ömürler versin inş anne sütü yaglı olunca kabızlık oluyormuş amakabızlık demek için keçi tuvaleti şeklindeyse kabızlık sayılıyomuş dior doktorlarr inş düzene uykularda girer güzel maceralarında buluşmak üzere minigesevgilerr

Ozlem dedi ki...

merhaba havvanur,
biz mama ile besleniyoruz ne yazık ki:(...

Adsız dedi ki...

kakanın yenisini yapmak icin kir bezin alınmasını bekleyen özel bi sensör var bunlarda artık eminim :)
Öptüm Nili.

gezicini dedi ki...

aman aman maşallah annesi. zoru geçmişsiniz.
biz de mama ile besliyoruz. üzme kendini. sadece hangi mamanın iyi geldiğini bulmak biraz zaman almıştı. aptamil,sma derken bebelac iyi gelmişti. herkese farklı olabilir.
tekrar kolay gelsin. ( biz de dün gece 24-03-05 saatlerinde uyandık.) herşey bazen normal oluyor, bazen bozuluyor, merak etme..
öptük sizi.
sevgiler
gorki

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

bebeğinize allah uzun ömürler versin allah...
gazlı bebek bakması gerçekten zordur.. siz emdirdiğiniz için kendi yediklerinize de dikkat edin. sizden süt ile bebeğe de geçer...anne sütü alması kabızlığı önler .ama bazı bebekler de bu sorun görülebiliyor. bol bol emzirin, mama bebişiniziz daha çok kabız ve gazlı yapar,sakın bunu unutmayın, küçük bir tavsiye..

mummy dedi ki...

Hayırlı olsun minik hanımın kırkı..İnşallah sancılar da biter gider de artık şöyle doya doya çıkarırsın anneliğin tadını:))
Sevgiler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...