16 Ağustos 2012 Perşembe

Bainbridge İsland

Gezi planını hazırlarken, hem bana hem Nil'e hem de TJ'e uygun olmasına dikkat etmeye çalıştım.

Seattle daki çocuk müzesine zamansızlıktan gidemedik mesela. Hayvanat bahçesini 'önce kendi yaşadığımız yerdekine gidelim, yapacak o kadar çok şey var ki, bir daha ki sefere' düşüncesi ile eledik. Ama genel olarak kalacağımız otellerin, gitmeyi düşündümüz yerlerin adres- telefonlar, vs lerini bir dosya haline getirip yanıma aldım.

Çarşamba günü TJ ve Nil'in yorulacağını düşündüğüm için perşembe gününe ada gezisi ayarladım. Çarşamba gününden feribota nereden binilir, saat kaçta binilir vs  öğrendik.

Saat 10.30 feribotuna 1 saat trafik ile boğuşmadan yetiştik, sevindik.  Feribot inanılmaz büyük. Organizasyon çok ama  çok başarılı. Seattlelılar çok şanslı, şehre 30 dakika uzaklıktaki bu güzel adaya gitmek hem ucuz hem de kolay.

Adada 3-4 tur attıktan sonra ve  Nil park demeye başlayınca TJ bizi çocuk parkına bıraktı ve yürüyerek Turizm Desk e gitti. 10 dakika sonra elinde broşürler, nerede ne yapılır bilgileri ile geldi.

Karnımız zil çalmaya başladı. Hemen marinada bir yere gittik ve bingo. O kadar kalabalıktı ki 10 dakika bekledikten sonra masamıza oturduk.
 Nil bu sırada bir çocuk ile oynamaya başladı ve TJ ve uzun zamandır ilk kez konuşarak yemek yedik.

Yemek sonrası plaja gidelim, denize girelim, güneşlenelim dedik. Bize önerilen plaja gitmeye karar verdik, elimizde gps ve harita arabaya atladık.
Ben kibar kibar kumda uzanacağımızı, sonra denize girip duş alıp yola çıkacağımızı düşünürken şu manzara bizi bayağı şaşırttı.
Her taraf kütük! Ve sahil taş. Duş desen o da yok...Tabii umduğumuzu bulamayınca Nil biraz parkta oynadı ve tekrar şehir merkezine döndük.....


Şehir merkezinde biraz oyalandıktan sonra akşam için marketten sandvic gibi birşey alıp vapurda yemeye karar verdik.

Şehir merkezindeki markette inanılmaz bir salata barı vardı. Hemen koca bir kase aldım. Herkes kendi damak tadına uygun birşey buldu.

Akşam 6 gibi vapura binip otelimizin yolunu tuttuk.

Ertesi  gün Vancouver a girdik....

Vancouver da bu kez farklı bir otelde kaldık. Uzun haftasonuna denk gelince yer bulmak pek kolay olmadı.

Ve benim aklım yine Vancouverda kaldı.....


ps: Bir sonraki post Seattle da ne yemeli?

1 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Evet ne yemeli..? :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...