22 Ekim 2008 Çarşamba

Kedi ve bebek....

Bu küçük hanım Yoda, bizim evin ilk göz ağrısı. Geçen yıl eylül sonunda aramız katıldı. Tam 2 aylıktı bize geldiğinde.

Kısa sürede bağımlılık yarattı. Bir kedi ile yaşamak o kadar değişik bir duygu ki! Köpekler gibi değiller kesinlikle. Onlar başlı başına bir birey. İstemediği bir şey için asla zorlamaya gelmezler. Gel deyince gelmezler. Canları isterlerse gelirler.

Küçüklükten beri var olan kedi fobimden kurtulmak istediğimde aldık Yodayı. İlk 3 ay çok zordu. Hem ona hem de bana. Ama kısa süre sonra bağımlılık yarattı. İran kedileri inanılmaz uysal ve akıllı kediler. Sakin ve uysal olmaları da alışma sürecimi hızlandırdı.

Yodanın ailemizin bir bireyi olması bana o kadar çok şey öğretti ki.
Şimdi ise yeni bir durum var. Ailemize katılacak ikinci bir birey. Hamile kalmadan önce toksoplazma testi de yaptırmıştım ki bu testin sonucu benim için çok önemliydi. Doktorumla konuştuğumda ise 'Sakıncası yok, kakasına dokunma yeter' demişti. Tabii veteriner dostlarla da konuşuldu ve anne-babası olarak Yodasız evin bir ev olmayacağı, bu yeni düzende onunda bir yeri olduğuna karar verdik.

Çalışma odamız Yodamızın odasıydı. Geçen hafta bebek odası olma yönünde adımlar atıldı ve Yoda hanımın kaka kabı ve maması için yeni bir yer oluşturuldu. Hemen adapte oldu küçük hanım.
Şimdiyse en zor sınava hazırlık yapıyoruz! Bizimle uyumaya alışkın Yodayla artık yatakları ayırma vakti geldi çattı.
Çok zor ama tam zamanı. Sonra daha da zor olacak. Malum Yoda'nın kardeşi en az ilk 6 ay bizimle kalacak:)

Kısacası zor günler bizi bekler!

2 yorum:

Elif dedi ki...

Bence odayi ayirmakta srara gerek yok. zaten bebekle ayni yatakta uyumamak lazim. Yatagin yaninda bir kucuk besikte uyumasi en guzeli. cunku insan uyurken uzerine donebilir, yorganla yuzunu kapatabilir... Kedicik de siz ikide birde bebege kalkinca zaten kendiliginden rahatsiz olup baska bir uyku yeri bulacak kendisine. Bence simdiden yatagi ayirmak kediyi huzursuz ve bebege karsi kiskanc eder. :o)

Evi hep kedili ve 4 yasinda bir cocuklu olan bir anne olarak ben boyle dusunuyorum. :o)

www.elifsavas.com/blog

Ozlem dedi ki...

Merhaba Elif:)
Yoda hanım kendi yatağında yatıyor. Sabahları kapıyı aralık bıraktığım için geliyor,bizi uyandırıp şımartıp şımartıldıktan sonra da mırlayarak gidiyor:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...